מנהל עסקים תואר שני

ממנהל עסקים

הפוך את הלחץ - שיעבוד עבורך


הלכתי לישון בחצות. עכשיו כבר שתיים לפנות בוקר. הייתי עדיין ער, בלחץ, חשבתי על הספר שלי, אשר - למרבה האירוניה - הוא על האושר. מנסה להירגע, פתחתי את המחשב הנייד שלי והתחלתי לראות קליפים מתוך "המופע של היום".

מודעה לסיוע בשינה הופיעה ואני חשבתי שזה חלק הסאטירה; בעוד ב- 20 השניות הראשונות הבטיחו לי שאם אני אקח את הכדור, אני אוכל ללכת ישר לישון, במשך 40 שניות שלאחר מכן, קול מרגיע אמר לי כי אם לקחתי את הגלולה, הייתי גם סיכון להתקף, התקף לב פתאומי, הזיות, רמות קיצוניות של  עס, בולע את הלשון שלי, ואף עלול להתאבד. אחרי מודעה כזאת, ידעתי שאם אני אקח את הגלולה אני אהיה יותר מדי לחוץ מתופעות הלוואי מכדי .להרדם 


הבנתי שזה לא בדיחה - זו היתה מודעה אמיתית. ואני הבנתי שזה בדיוק הצורה בה ההכשרה הארגונית מדברת ומלמדת על לחץ בעבודה.


 על מנת שחברות ועובדים יקחו ברצינות את נושא המתח/לחץ, ב- 30 השנים האחרונות, רוב המאמנים את העובדה כי הלחץ הוא הגורם מספר אחד על בריאות בארצות הברית (ארגון הבריאות העולמי); צויין כי 70-90% מביקורי הרופא הן בשל בעיה הקשורה ללחץ /סטרס; וכי הלחץ קשור לששת הגורמים המובילים למוות (האיגוד הפסיכולוגי האמריקאי).


אבל מה אם תוך ההתמקדות בהשפעה השלילית של הלחץ נוצר מצב שבו זה רק מחמיר את המצב - בדיוק כמו שלחשוב על תופעות הלוואי של גלולת השינה השאיר אותי ער בלילה? ומה יקרה אם אנחנו ננסח מחדש את דרך החשיבה שלנו על הלחץ?


כדי לבדוק את השאלה הזאת, חוקר מייל בשם "עאליה קרום" ואני התחברנו עם מנהיגים בכירים ב- יו-בי-אס לחקור 380 מנהלים כדי לראות אם אנחנו יכולים להפוך את הלחץ העבודה מהתשה-לשיפור רק על ידי שינוי החשיבה בעבודה.


כאיש הרווארד בעצמי, אני בדרך כלל לא עובד עם אנשים מאוניברסיטת ייל. אבל "קרום" ידועה במחקר שלה עם אלן לנגר. אחד הדברים הראשונים שחשפנו היה כי הכשרה עסקית טיפוסית על הלחץ נראה שלא בכוונה גרם להעלאת הלחץ.


תחשבו על זה: איך אתה מרגיש אחרי שקראתי את הסטטיסטיקה הנ"ל על מתח, בריאות, מוות? ראשית, גם אם לא היית בלחץ, נתונים סטטיסטיים כמו אלה גורמים לך להגיב במנטליות "הילחם או ברח" . הלחץ מתואר כאיום, ולכן אנחנו גם צריכים להילחם בו או לברוח ממנו. ושנית, אם אתה כבר מרגיש לחוץ, עכשיו יש לך אפילו עוד סיבה להרגיש מצוקה כפי שאתה יודע שהלחץ שלך הוא ממש הורג אותך. (בהצלחה עכשיו עם ההרדמות.)


יש גישה חלופית אשר מצאנו שהינה הרבה יותר מוצלחת.  קרום ואני הראינו קטעי וידאו של שלוש דקות לשתי קבוצות של מנהלי יו-בי-אס. הקבוצה הראשונה צפתה בוידאו המפרט את כל הממצאים על כמה מתח היא מתיש. הקבוצה השנייה צפתה וידאו שדיבר על ממצאים מדעיים כי הלחץ מגביר את המוח בגוף האנושי. המידע האחרון הוא מוכר פחות, אך נכון באותה מידה. מתח יכול לגרום למוח האנושי להשתמש יותר ביכולות שלה, לשפר את הזיכרון והאינטליגנציה, להגדיל את התפוקה, ואפילו מהירות ההתאוששות מדברים כמו ניתוח בברך. המחקר מציין כי מתח, אפילו ברמות גבוהות, יוצרת קשיחות מנטלית גדולה יותר, קשרים עמוקים יותר, למודעות גבוהה יותר, זוויות חדשות, תחושה של שליטה, הערכה גדולה יותר לחיים, תחושה מוגברת של משמעות, וגורם לסדרי העדיפויות להתחזק.


ממצאי המחקר שלנו היו משמעותיות: כאשר אדם חושב על מתח במונחים של  שיפור, במקום כמתיש, הוא מאמץ את המציאות של רמת הלחץ הנוכחי שלהם והשתמשו בו כדי היתרון שלהם. החלקים השליליים של הלחץ (במצוקה) התחיל לאזול, כי התגובה להילחם או לברוח לא הופעלה, ועל הפרט חש פרודוקטיביים יותר ואנרגטית, וכן דיווח על סימפטומים גופניים משמעותי פחות הקשורים במצוקה (כגון כאבי ראש, כאבי גב , עייפות). בנוסף, בסולם של 1 עד 4, הערכת היעילות נע 1.9-2.6 - שינוי משמעותי. ציוני שביעות רצון החיים עלתה גם היא, אשר מחקרים קודמים כבר מצאו להיות אחד המנבאים הגדולים של פרודוקטיביות אושר בעבודה.


מעודד מהתוצאות הללו,  קרום ואני אימנו 200 מנהלים בתוכנית הנקראת "מתח - לחשוב מחדש" התמקדות כיצד להשתמש בלחץ לטובתם בעבודה. התהליך מעורבים שלושה צעדים: מודעות של הלחץ, הקובע את המשמעות מאחורי מדוע אתה מרגיש לחוץ, ואז מעביר את תגובת הלחץ כדי לשפר את הפרודוקטיביות מאחורי משמעות. אך השפעות הניסוי הזה היו אפילו יותר דרמטי. לא רק שחלה ירידה במצוקה, אלא הלחץ  של מנהלים אלו חוו למעשה שיפור , העלאת אפקטיביות העבודה ושיפור הבריאות.


הכוונה שלנו היא לא להכריז כי לחץ הוא ביסודו גורם לשיפור. אלא הכוונה שלנו היא לאזן את המחקר על מתח ולהצביע על דפוס חשיבה אחר לגבי הלחץ שעשוי לקבוע איזו תגובה יקלוט המשתמש


לחץ בעבודה הוא המציאות. ומחקר זה אינו מעיד כי מישהו צריך לחפש באופן אקטיבי כדי להגדיל את מתח של העובד. אבל, כמו שהמאמן ביל  בליציק אומר, "זה מה שזה." מתח הוא בלתי נמנעת. כאשר הלחץ קורה, צריך לחשוב על זה כעל שיפור ולא כמתיש, וזה יכול להקטין את הסיכון הבריאותי שלך מהותית ולשפר את הפרודוקטיביות ואת הביצועים.


שון  אקור הוא המייסד של "חשיבה טובה", ומחברם של היתרון של האושר. בשנת 2006, הוא היה ראש הוראה עמית "פסיכולוגיה חיובית", ולימד את הקורס הפופולרי ביותר בהרווארד באותה תקופה. הוא בעל תואר שני מאוניברסיטת הארוורר דיבר על 45 מדינות למגוון רחב של קהלים, כולל בנקאים בוול סטריט, סטודנטים בדובאי, והמנכ"ל ים של זימבבואה.

כדי לבקש עותק של המחקר, בבקשה ללכת

http://www.goodthinkinc.com

. הוא רוצה למסור תודה מיוחדת למישל בלייברג סטיב אריקסון מ-יו-בי-אס.

לכתבה המקורית

נתונים נוספים